ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10717042
*
nr 1071 7042
Spegel
20-tal, höjd: 87 cm
Kondition: slitage
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 november 2016
kl 20:09:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/11 11:26:46
1
300 kr
24/11 16:18:15
2
800 kr
24/11 16:36:58
1
400 kr
24/11 16:36:58
2
450 kr (Budbetjänt)
24/11 16:37:11
1
500 kr
24/11 16:37:11
2
600 kr (Budbetjänt)
25/11 15:27:48
1
700 kr
25/11 15:27:48
2
800 kr (Budbetjänt)
26/11 23:04:34
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Kondition: slitage
Läs om budbetjänten
nr 1071 7042
Spegel
20-tal, höjd: 87 cm
Kondition: slitage
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 november 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/11 11:26:46 | 1 | 300 kr |
24/11 16:18:15 | 2 | 800 kr |
24/11 16:36:58 | 1 | 400 kr |
24/11 16:36:58 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
24/11 16:37:11 | 1 | 500 kr |
24/11 16:37:11 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
25/11 15:27:48 | 1 | 700 kr |
25/11 15:27:48 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
26/11 23:04:34 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23